UDOSTĘPNIJ

Od pewnego czasu z zażenowaniem obserwuję coraz to większą aktywność w mediach niejakiego Piotra Szumlewicza – redaktora Superstacji „eksperta” OPZZ (najbardziej roszczeniowego i pasożytniczego związku w Polsce, tak swoją drogą) i nowej „gwiazdy” skrajnej lewicy. Nie byłoby nic w tym nadzwyczajnego, ot kolejny nawiedzony komunista, który mentalnie zatrzymał się w 1953 roku, gdyby nie to, że poglądy, które ten człowiek reprezentuje, w zasadzie podchodzą pod niejeden paragraf. Ja wiem, że w Polsce sądy wyjątkowo opornie wszczynają zarzuty na mocy paragrafu 13 polskiej konstytucji (dowodem tego jest choćby fakt, że nadal nie zdelegalizowano Komunistycznej Partii Polski z powodu „nieodnoszenia się do totalitarnych ideologii”, co jest kpiną samą w sobie, gdyż komunizm w swej formie zawsze jest opresyjny i nigdy nie liczy się z wolną wolną człowieka), ale wypadałoby chociaż zachować resztki rozsądku i przynajmniej nie nawoływać do skandalicznych praktyk stosowanych w czasach PRL, a co robi tow. Szumlewicz? Jego karykaturalne poglądy biją po oczach szczególnie ludzi związanych z tzw. „lewicą light”, czyli ugrupowaniami postkomunistycznymi, pokroju SLD, PPS czy nawet niezwiązanych z główną sceną polityczną „Zielonych”. Dla mnie osobiście każde problemy polskiej lewicy są jak świeża kawa z rana, ale potrafię zrozumieć, że są ludzie, których nawet takie poglądy zwyczajnie odrzucają, mimo że chetnie zagłosowaliby na lewą stronę polityki. Wielu z moich znajomych, którzy do tej pory nie interesowali się polityką, po obejrzeniu paru występów z towarzyszem Szumlewiczem nagle zmieniło swe poglądy, nie muszę chyba tłumaczyć w którą stronę…
Dlaczego w takim razie piszę w ogóle o tym człowieku? Cóż, nikt nie obrzydza egalitarnych, etatystycznych i „demokratycznych” idei bardziej niż Piotr Szumlewicz. Trudno zliczyć dokładnie liczbę „złotych myśli”, które przewinęły się w ostatnich 2 latach na antenie Superstacji czy Polsatu News, ale ja wyciągnąłem parę z nich i nawet nie będę ich komentował, niech Państwo sami się przekonają czy w.w redaktor jest poważnym człowiekiem…

a) „Zyjemy w demokratycznym państwie, w którym to my powinniśmy decydować ile mamy zarabiać, a nie bezosobowy rynek”
b) „Aby istniał wolny rynek muszą być bardzo surowe regulacje”
c) „Generał Jaruzelski był człowiekiem PRAWICY”
d) „Gazeta Wyborcza jest prawicowa”
e) „(..)Zamiast składać ustawę, która zniesie ubóstwo…”
f) „Bierut nie spodziewał się barbarzyństwa jakie będzie 50 lat po nim”
g) „Z powodu niepłacenia składek przez przedsiębiorców ZUS stracił ok. 50 mld zł”
h) „Walter Świetlik: Ty pewnie doceniasz osiągnięcia stalinizmu?
Piotr Szumlewicz: Społeczne i gospodarcze jakieś były”
i) „Robert Gwiazdowski: Jaka koncepcja sprawiedliwości uzasadnia progresję podatkową?
Piotr Szumlewicz: Demokracja”
j) „Kościół katolicki bardziej niszczy rodzinę niż pornografia”
k) „Przedsiębiorcy z natury nie są dobrzy”
l) „Państwo nie powinno być aż tak przyjazne przedsiębiorczości jak teraz”
ł) „Pan być może żyje dzięki temu, że był stan wojenny”

I na koniec absolutna perełka – „pracodawca często narzuca pracownikowi jak ma pracować”.

Piotr Szumlewicz – człowiek pełen nienawiści wobec każdego kto nie jest kulturowym marksistą i socjaldemokratą (choć tak naprawdę reprezentuje on poglądy czysto komunistyczne, wszak nawet najgłupsi socjaliści jak do tej pory nie wpadli na pomysł aby podnieść podatki do wysokości 95%, a taka propozycja padła ostatnio z ust tego redaktora), jest tak naprawdę najlepszą manną z nieba jaka mogła spaść dla szeroko rozumianego spectrum konserwatywnego (lub też wolnościowego) w Polsce. W imieniu moim i zapewne wielu więcej ludzi, chciałbym na koniec wygłosić jeden apel.

DZIĘKUJE ZA DOSKONALE WYKONANĄ ROBOTĘ TOWARZYSZU PIOTRZE. Nikt tak nie ośmiesza lewicowych i „nowoczesnych” poglądów jak Pan.

 

12 KOMENTARZY

 1. ,,Od pewnego czasu z zażenowaniem obserwuję coraz to większą aktywność w mediach niejakiego janusza korwina mikke'' – oszołoma, ruskiego cyngla i neoliberalnego faszysty, który sieje intelektualną francę i mąci naiwnym w głowach.
  Prezes najbardziej lojalnej wobec Moskwy formacji – KNP wywodzącej się od Stronnictwa Polityki Realnej, prorosyjskiej organizacji, działającej na szkodę państwa polskiego.
  Czyż działalność ta nie podchodzi pod paragraf?
  Czyż działalność antypaństwowa, niezgodna z interesem narodowym, wspierająca obce mocarstwo może być akceptowana?
  Czy człowiek, popierający ekonomiczny faszyzm, brutalizację stosunków pracy, azjatyckich i europejskich dyktatorów, chiny jako wzór reform i miejsce realizacji wspaniałego wariantu kapitalizmu dla pracowników może być tolerowany?
  Czy gwałciciel kobiet i wyśmiewacz niepełnosprawnych może pełnić funkcje publiczne?
  Otóż: nie może.
  Dlatego jak powyższy tzw. wolnościowiec proponuję natychmiast zamknąć go w więzieniu, a jeśli to się nie uda to koniecznie w jakimś psychiatryku.

  p.s. ,,grupowaniami postkomunistycznymi, pokroju SLD, PPS'' – pps postkomunistyczny? chłopie, chyba za mało kawy jednak pijasz, bo mózg masz zaciemniony jak zgaszony monitor telewizora.

 2. Artur, ktoś również powinien zebrać Twoje złote myśli i zastanowić się czy nie nadaje się na nie paragraf bo widzę że zbyt dużo TVN oglądasz a Twój mózg rozświetla się jedyną prawdziwą prawdą całą dobę.

 3. Artur, ktoś również powinien zebrać Twoje złote myśli i zastanowić się czy nie nadaje się na nie paragraf bo widzę że zbyt dużo TVN oglądasz a Twój mózg rozświetla się jedyną prawdziwą prawdą całą dobę.

 4. "nawet najgłupsi socjaliści jak do tej pory nie wpadli na pomysł aby podnieść podatki do wysokości 95%" – a USA po wojnie? Zresztą – "podatki" to dość zdawkowe określenie na "najwyższa stawka podatku dochodowego".

 5. "nawet najgłupsi socjaliści jak do tej pory nie wpadli na pomysł aby podnieść podatki do wysokości 95%" – a USA po wojnie? Zresztą – "podatki" to dość zdawkowe określenie na "najwyższa stawka podatku dochodowego".

 6. "nawet najgłupsi socjaliści jak do tej pory nie wpadli na pomysł aby podnieść podatki do wysokości 95%" – a USA po wojnie? Zresztą – "podatki" to dość zdawkowe określenie na "najwyższa stawka podatku dochodowego".

 7. Ekonomiczny faszyzm? Doucz się, bo KNP reprezentuje zupełnie odmienne poglądy gospodarcze w porównaniu z faszystami. Dalej, rzucanie gwałcicielem itp. – brawo. Widać że w twoim przypadku państwo źle zainwestowało pieniądze na edukację.
  Apeluję do ciebie – wyłącz internet, włącz mózg, zacznij myśleć, bo się ośmieszasz tylko.
  PS. Brutalizacja nie równa się normalizacja – pamiętaj o tym

 8. Się uśmiałem :D masz tego więcej ? Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że JKM jest jedynym ratunkiem dla tego kraju. Bo jak nie on to tylko wojna będzie mogła zmienić coś na lepsze.

 9. Dobry wpis. Progresja podatkowa w stylu stawki 95% to jeszcze nic (w USA nigdyś było 94%). Pan Szumlewicz proponował nawet ustawowe kontrolowanie płac w przedsiębiorstwach. To już marksizm pełną gębą :)

 10. Dobry wpis. Progresja podatkowa w stylu stawki 95% to jeszcze nic (w USA nigdyś było 94%). Pan Szumlewicz proponował nawet ustawowe kontrolowanie płac w przedsiębiorstwach. To już marksizm pełną gębą :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ