UDOSTĘPNIJ

Największą klęską społeczeństwa nie jest najazd zewnętrznego wroga, lecz moment, w którym obywatel staje z bronią przeciw drugiemu obywatelowi. Stan wojenny żyje we wszystkich, którzy choćby z dzieciństwa pamiętają tamte dni.

Pokazał nam wielkość zwykłych ludzi, którzy w imię wolności zdobyli się na odwagę i poświęcenie oraz małość tych, dla których koniunkturalizm i płynięcie z prądem znaczyło więcej niż wolność własna i milionów rodaków.

Na szczęście, dzisiejszej Polsce daleko do stanu wojennego. Choć trzeba przyznać, że narracja i niektóre twarze wydają się znajome. Wolność, otwarte granice i świadomość, że decydujemy o swoim kraju są dzisiaj dla nas czymś oczywistym. Czy jednak są tak bezpieczne i oczywiste, że nie warto się nimi zajmować?

J. Kaczyński w jednym fragmencie skandalicznej wypowiedzi ma rację. Są ludzie, którzy do upadłego będą bronić Polski ostatnich 27 lat. I mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej.
To wszyscy Ci, którzy wiedzą, że wolność nie jest dana raz na zawsze i zabieranie jej po kawałku z reguły pozostaje niezauważone. Do momentu, gdy po kilku latach spytamy siebie sami: Jak do tego doszło, że po drodze ponownie ją utraciliśmy?

2 KOMENTARZY

  1. W to że będziecie bronić IIIRP nikt nie wątpi. Ten układ był wam bardzo na rękę. Jednak nigdy nie wygracie z ludźmi którzy chcą Polski naprawdę silnej i suwerennej. Dla liberałów największą wartością jest kasa i wygodne życie. Takie wartości jak patriotyzm to dla was tylko puste slogany. Liberalizm=egoizm. Dlatego nigdy z nami nie wygracie bo tak naprawdę nie widzicie nic poza czubkiem własnego nosa.

  2. @pogan
    Chcesz Polski silnej i suwerennej? To błądzisz, niestety, bo nie wierzy się ani PiS-owi, ani PO, ani jakimś innym partyjkom. Naszym krajem od lat rządzą Żydzi. Teraz Kalkstein, Singer i reszta ich popleczników. Te wszystkie demonstracje i jątrzenie jednych na drugich, ma skłócać Polaków i doprowadzić kraj do ruiny. Żydzi chcą Polski silnej i suwerennej? Nie rozśmieszaj mnie. Oni chcą, ale wszystkiego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ