UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia

Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik ds. równości, odpowiadając na pytanie jednego z internautów, stwierdził, że przedsiębiorca może odmówić udzielenia usług czarnemu klientowi. Odpowiedź Kaczmarczyka wywołała internetową burzę.

Podczas dyskusji nt. dostępu do usług z pełnomocnikiem ds. równości na jednym z portali społecznościowych padło pytanie dotyczące tego czy przedsiębiorcy tacy jak np. hotelarze mogą odmówić klientom o innym kolorze skóry.

Wszystko zaczęło się od stwierdzenia Kaczmarczyka, że zarówno kupującego, jak i sprzedawcy nie można zmusić do zawarcia transakcji, której nie chce. Internauta spytał wtedy czy zatem „hotelarz może odmówić usługi osobie czarnoskórej?”.

 – Nawet jeśli fundamentalnie nie zgadzam się, aby którakolwiek z przesłanek stanowiła podstawę do odmowy zawarcia umowy to nie sądzę, aby prawo powinno tu cokolwiek nakazywać albo zakazywać. Przeregulowanie wolnego rynku jest zawsze niekorzystne ze społecznego punktu widzenia – napisał Kaczmarczyk.

fot. facebook
fot. facebook

Odpowiedź pełnomocnika do spraw równości wywołała niemałe kontrowersje wśród części internautów. Oburzenie było na tyle silne, że w sprawę zaangażowała się lewicowa partia Razem.

Wojciech Kaczmarczyk opublikował później sprostowanie.

bh, źródło: facebook / twitter

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie żyje Maria Czubaszek
Następny artykułNajostrzejsze cytaty Marii Czubaszek. Życie pełne kontrowersji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również