UDOSTĘPNIJ
fot. youtube/vicenews

Portal Vice News dotarł do nagrania, na którym możemy zobaczyć jak nieporadnie radzą sobie bojownicy tzw. Państwa Islamskiego w boju. Kamera ulokowana na hełmie terrorysty uwieczniła panikę i chaos panujące w szeregach organizacji terrorystycznej. 

Jak widać na opublikowanym przez „Vice News” filmie – w przeciwieństwie do filmów propagandowych ISIS – bojownicy Państwa Islamskiego wydają się być spanikowani, nieporadni, nie wiedzą co się wokół nich dzieje i strzelają głównie na oślep.

Sceny uwiecznione na filmie rozegrały się w ubiegłym miesiącu w Iraku, na północ od Mosulu gdzie bojownicy ISIS starli się z siłami Kurdów.

Na koniec nagrania jego autor zostaje postrzelony i – tak jak większość jego oddziału – w panice wycofuje się z pola walki. Według portalu Vice News – autor filmu nie przeżył starcia.

Jak z kolei informowaliśmy wcześniej, liderzy Państwa Islamskiego coraz częściej posuwają się do brutalnych mordów na własnych bojownikach, by zniechęcić ich do poddawania się lub wycofywania.

Jak można przeczytać tutaj, 45 bojowników ISIS w Iraku zostało ostatnio żywcem zamrożonych a ich ciała zostały wystawione na widok publiczny. W ten sposób przywódcy pokazali swoich żołnierzom co ich czeka jeśli pomyślą od poddaniu się napierającym siłom rządowym.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: vice news

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTede komentuje wystąpienie Liroya: Oszukał nas na 3 płyty
Następny artykułMąż Merkel w zarządzie spółki wydawcy Newsweeka i Faktu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również