UDOSTĘPNIJ

Zawieje i zamiecie śnieżne ruszą nad Polskę już w ten weekend. Wszystko z powodu potężnego orkanu Grzegorz.  Synoptycy ostrzegają, a służby przygotowują się na atak kataklizmu.

Jak ostrzegają synoptycy, w nadchodzący weekend czeka nas radykalna zmiana pogody. Orkan Gregory swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. We Wrocławiu, Zielonej Górze i Gorzowie Wiatru będzie sięgać nawet 100 km/h.

Synoptycy alarmują – w niedzielę i poniedziałek musimy zachować szczególną ostrożność. Orkan Grzegorz, podobnie jak Ksawery, będzie łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy i uszkadzać linie energetyczne oraz telefoniczne.

Ogromne zagrożenie również na Wielkopolsce i Poznaniu

Władze miejskie oraz służby ratownicze w Poznaniu przygotowują się na nadciągający kataklizm. W mieście, na czas przejścia Grzegorza zostaną pozamykane wszystkie publiczne miejsca na otwartej przestrzeni tj. place zabaw czy cmentarze. Cmentarze komunalne w Poznaniu mają charakter leśny. Przy silnym wietrze należy zachować ostrożność na obszarach mocno zadrzewionych – powiedział dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Apogeum wichura ma osiągnąć w nocy z niedzieli na poniedziałek, dlatego porządki na grobach warto zrobić jeszcze w sobotę.

Źródło: głoswielkopolski.pl

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!

TE zdjęcia dzikiej przyrody zaprą ci dech w piersiach!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDzieje się! Katalonia ODŁĄCZA się od Hiszpanii. „WOJNA DOMOWA!”
Następny artykułPrywatny dramat Rutkowskiego. „To KOŃCOWY ETAP”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również