UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons/Marcin Kencki, KG PSP

Miała to być wspólna konferencja liderów prawicy, ale Jarosław Kaczyński wolał mówić o czymś innym. Lider Prawa i Sprawiedliwości ujawnił kulisy spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jesteśmy na półmetku kadencji obecnego rządu i ich sojuszników. Dziś odbyła się wspólna konferencja liderów Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński podkreślał, że ciągle są razem i „w jedności tej uczestniczy również prezydent Andrzej Duda”.

Głównym punktem konferencji było wystąpienie prezesa PiS. Zrelacjonował krótką wymianę zdań między nim a prezydentem, na temat Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądowniczej.

Jak relacjonował Jarosław Kaczyński, nie doszedł z Andrzejem Dudą do jednoznacznego kompromisu. Zasugerował prezydentowi podczas wczorajszego spotkania, że „jest między nimi kryzys”. – „Nie, jest tylko mały spór w rodzinie” – miał odpowiedzieć Andrzej Duda.

 

Ta informacja z pewnością załamała środowiska opozycyjne, które żywiły nadzieję na pogłębienie się konfliktu między obozem prezydenckim a partią Kaczyńskiego, a przynajmniej bardziej stanowczej postawy głowy państwa w kontekście wzbudzających kontrowersje projektów reformy sądownictwa.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również