UDOSTĘPNIJ

Posłowie PiS są wprost podekscytowani po tym, co wydarzyło się w piątek. To właśnie tego dnia doszło do spotkania między Jarosławem Kaczyńskim a posłami partii rządzącej. Formacja szykuje się na wybory samorządowe, a Kaczyński ma pomysły, które zapewnią PiS lata władzy.

Okazuje się, że pierwszy raz w partii padł pomysł zorganizowania wyborów wewnętrznych. Te odbyć by się miały na szczeblu powiatowym i gminnym. Cel tego przedsięwzięcia to wzmocnienie struktur partyjnych przed wyborami samorządowymi, które odbędą się jesienią 2018 roku. Partia myśli o nich jednak już teraz. Kaczyński wie, że kluczem do zwycięstwa jest zacząć organizować się na długo przed polityczną batalią.

– Kaczyński, omawiając plany jesiennej ofensywy politycznej, podkreślał przede wszystkim, że konieczna jest dyscyplina w klubie i polepszenie komunikacji między klubem PiS a rządem – mówi poseł PiS obecny na spotkaniu.

To jednak nie jest najbardziej kontrowersyjna wieść. Najgorętszym tematem jest to, że Kaczyński przygotowuje partię na przyjęcie nowych posłów. Opozycja aż kipi wściekłością – PiS nie tylko notuje najlepsze wyniki od wyborów w 2015 roku, ale także zasila swoje szeregi. Do partii przejść ma około 3 do nawet 7 posłów z klubu Republikanie.

Choć lider PiS nie sprecyzował, kiedy ma dojść do przejścia posłów, wiadomo już, że to nastąpi. Oznacza to, że formacja rządząca, podbudowuje i tak swoją potężną przewagę w Sejmie. Ta wieść całkowicie załamała opozycję, która łapie się za głowę i wie, że jest w opłakanej sytuacji.

źródło: rp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również