UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Roger Gorączniak

Po zakończonym już EURO 2016 FIFA zaktualizuje swój ranking najlepszych reprezentacji narodowych w piłce nożnej. Już teraz wiadomo, że Polska zaliczy ogromny awans i tym samym wyrówna rekord sprzed lat.

Ranking reprezentacji narodowych w piłce nożnej FIFA funkcjonuje już od 23 lat. Polska nie radziła sobie za dobrze przez ten czas i w pewnym momencie (dokładnie w 2013 roku) znaleźliśmy się aż na 78. miejscu w zestawieniu.

Po bardzo dobrej grze na mistrzostwach Europy, gdzie nasza drużyna dotarła aż do ćwierćfinałów i nie przegrała żadnego ze spotkań w regulaminowym czasie gry i dogrywkach, zanotujemy największy awans od lat.

Polska reprezentacja znajdzie się na 16. miejscu w rankingu FIFA i tym samym wyrówna rekord sprzed blisko dziesięciu lat. Jest to o tyle ogromny awans, że jeszcze przed rozpoczęciem EURO’16 byliśmy na dalekiej 27. pozycji (ex aequo z Chorwacją).

Oprócz Polski, największy awans uzyskała również reprezentacja Walii, która z 26. miejsca przesunie się na 11, czyli aż o 15 pozycji w górę. Liderem pozostaje nadal Argentyna.

Z kolei aktualny mistrz Europy – Portugalia, przesunie się z 8. pozycji na 6.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sportowefakty.wp

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułByły prezydent wesoło tańczył na pogrzebie zamordowanych policjantów (video)
Następny artykułAbsurd! Zostali ukarani mandatem, bo sprzątali leśny staw za własne pieniądze
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również