UDOSTĘPNIJ

Ruch Narodowy przedstawił swojego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jest nim Marian Kowalski, działacz z Lublina.

Do końca roku mieliśmy poznań kandydata, którego wystawią narodowcy. Ruch miał nie lada problem, bowiem bierne prawo wyborcze mają jedynie osoby, które ukończyły najpóźniej w dniu wyborów 35 lat. Wymagania spełnił Marian Kowalski, który jest działaczem lubelskiego Obozu Narodowo-Radykalnego.

Już dziś wiadomo, że narodowiec zmierzy się między innymi z Andrzejem Dudą z PiS oraz Januszem Palikotem z Twojego Ruchu. O reelekcję najpewniej zawalczy prezydent Bronisław Komorowski.

Wybory odbędą się w maju 2015 roku.

Kim jest Marian Kowalski?

To 50-letni ochroniarz i instruktor sportowy, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Niegdyś był rzecznikiem prasowym ONR, obecnie jest wiceprezesem partii. Marian Kowalski nie ma wyższego wykształcenia, uczęszczał jedynie do I Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie, aczkolwiek nie jest to przeszkoda, bowiem prawo wyborcze nie wymaga od kandydata żadnego określonego wykształcenia.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Marianowi Kowalskiemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności LINK 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosyjskie manewry wojskowe tuż przy polskiej granicy
Następny artykułSejm rozpatrzy projekt ustawy o związkach partnerskich. Nowe przywileje dla partnerów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również