UDOSTĘPNIJ

Janusz Niemcewicz, czyli członek składu PKW, który po wyborach samorządowych podał się do dymisji, ponownie znalazł się w Państwowej Komisji Wyborczej. Prezydent Komorowski na wniosek prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego zatwierdził w czwartek jego kandydaturę. 

Niemcewicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, byłym wiceprezesem TK oraz byłym ministrem sprawiedliwości. Do PKW został powołany w 2010 roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzepliński w rozmowie z tvn24.pl stwierdził, że Niemcewicz to „bardzo dobry prawnik”.

– Ma świetne doświadczenie zawodowe. Dobrze, żeby był w PKW sędzia, który od 4 lat tam zasiada i który ma pamięć konstytucyjną – ocenił.

– PKW nie potrafiło sobie poradzić ani z organizacją wyborów, ani z kryzysem, który potem nastąpił – zauważył prezydent – mówił wcześniej na antenie TVN24 prezydent Komorowski.

. – Jeżeli chodzi o konkretne kandydatury i o powody takich wyborów należy pytać prezesów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego -? szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek nie zamierzała komentować ponownego powołania Niemcewicza do składu nowej PKW. Sędziowie tej instytucji zapowiedzieli, że podadzą się do dymisji po zakończeniu II tury wyborów samorządowych.

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPięta Mikulskiemu do pięt nie dorasta.
Następny artykułTym pojazdem polecimy na Marsa. Pierwsza próba NASA
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również