UDOSTĘPNIJ
fot. kremlin.ru

Mimo zapewnień o współpracy i przyjaźni państwa wciąż ze sobą konkurują, a w szczególności te najsilniejsze. Wojna wywiadów trwa w najlepsze, nawet gdy prezydenci w pocie czoła ściskają swoje dłonie i uśmiechają się do zdjęć. W wypadku przedłużających się w nieskończoność waśni, agenci obu stron sięgają po różnorakie środki, a te wybieranie przez Rosjan są naprawdę bezkompromisowe.

Związek Radziecki upadł ponad ćwierć wieku temu, a wraz z tym wydarzeniem oficjalnie skończyła się zimna wojna. To, czego nie mówią dyplomanci i głowy państw realizują jednak pracownicy służb wywiadowczych. W bezpardonowych akcjach dominują Rosjanie, którzy potrafią zastraszać i atakować dyplomatów, poddać obserwacji całe ambasady, a nawet złożyć niemiłą wizytę w domu.

Nie tak łatwo

Pomimo że to CIA jest najsłynniejszą i najnowocześniejszą agencją rządową, zajmującą się szpiegostwem, rosyjska FSB wcale jej nie ustępuje. Pracownicy Centralnej Agencji Wywiadowczej nie są w Rosji anonimowi, są bez przerwy obserwowani. Zdarza się, że często nie są bezpieczni nawet w swoich domach za Oceanem.

Niemiłe niespodzianki

Alex Finley, była agentka CIA napisała dla POLITICO o „niespodziankach”, czekających na jej kolegów i pracowników korpusu dyplomatycznego. Wielu z nich, gdy powracali do domów z misji szpiegowskich czy oficjalnych, zastawało w swoich domach nieporządek, pochowane w szafach czworonogi, a nawet ludzkie odchody na dywanach i łózkach. Wszystko ma być jedynie przypomnieniem, że znajdują się pod stałą obserwacją Kremla. Doniesienia agentki wstrząsnęły opinią publiczną.

źródło: wiadomosci.onet.pl

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również