UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Wydawać by się mogło, że Mateusz Morawiecki nie jest szczególnie złotoustym politykiem, a jego słowa rzadko odbijają się szerokim echem. Minister finansów niedawno zaskoczył jednak nawiązaniem do jednego z najsłynniejszych superbohaterów, które teraz jest na ustach wszystkich. Dlaczego Morawiecki podczas swojego przemówienia odwołał się do postaci człowieka-nietoperza?

Bon mot o Batmanie padł podczas największej stacjonarnej imprezy dla programistów w Europie „HackYeah” w Krakowie. Morawiecki malowniczego porównania użył w kontekście starań rządu o poprawę sytuacji w państwie.

„Jak Batmani”

Morawiecki wyraził zadowolenie z faktu, że ma okazję spotkać się z fachowcami i fascynatami nowych technologii. Minister finansów docenił również ich wkład w budowę nowoczesnego państwa.

– Jestem przeszczęśliwy, że udaje się włączyć pasjonatów, programistów w zadanie niezwykle ważne, bo dla mnie, to jest troszeczkę taka walka dobra ze złem – jakkolwiek by to patetycznie i manichejsko nie brzmiało – to ja wierzę w to gorąco, że mamy do czynienia z czymś takim, jak Batmani (…) walczymy w tych ciemnych mocach Gottam City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa – stwierdził Morawiecki.

Minister podkreślił również, że rola nowych technologii wzrasta i być może jest już istotniejsza niż ta, którą do odegrania mają… politycy.

– Ważniejsza niż ryzy papieru, legislacja, którą tworzymy. A Polska ma cudownych, wspaniałych programistów – ocenił.

Źródło: dziennik.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również