UDOSTĘPNIJ

Prezydent Andrzej Duda, póki co, może być spokojny o swoją pozycję. W najnowszym sondażu zrealizowanym dla „Super Expressu”, zwycięzca wyborów prezydenckich zostawił potencjalnych rywali w tyle. Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Twórcy badania założyli, że rywalami prezydenta w wyborach byliby m.in Ryszard Petru, Donald Tusk oraz Paweł Kukiz. Według sondażu, prezydent Duda może liczyć na 38 proc. głosów. Daje mu to przewagę 21 punktów procentowych nad Ryszardem Petru (17 proc.). Na podium znalazłby się jeszcze Donald Tusk, na którego postawiło 16 proc. respondentów. Na czwartym miejscu znalazłby się Paweł Kukiz (14 proc.).

Tymczasem, jak wynika z ostatniego badania CBOS-u, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem na poziomie 34 proc. Drugie miejsce należy do .Nowoczesnej, na którą chęć głosowania wyraziło 19 proc. badanych. Platforma Obywatelska to wybór 14 proc. respondentów. W Sejmie znalazłby się tylko cztery partie, a wypadłoby z niego Polskie Stronnictwo Ludowe (2 proc.). Stawkę zamyka ruch Kukiz’15 (11 proc.).

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPalikot: Próba odebrania orderu Grossowi to tchórzostwo PiS
Następny artykułOlejnik wygrała proces z magazynem ”wSieci”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również