UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/barbaranowacka

W problemie alimentów sfera świadomości jest kluczowa – dlatego bardzo potrzebne są prawdziwe kampanie społeczne uświadamiające ludziom skutki takiego „ekonomicznego opuszczenia”.

Ale to jest sprawa nas wszystkich – dopóki nie uznamy, że niepłacenie alimentów jest niedopuszczalne, dopóki będziemy je tolerować u kolegi, wujka, działacza społecznego, polityka, taksówkarza, dopóty ta sprawa będzie „prywatna”, „indywidualna”.

A to jest sprawa najbardziej społeczna. Decydujemy o tym, czyją sprawą jest wychowanie i utrzymanie dzieci w naszym społeczeństwie – czy to tylko odpowiedzialność kobiet, matek? Czy obydwojga rodziców, ich rodzin?

Barbara Nowacka

 

6 KOMENTARZY

  1. Co nie przeszkadza stać w jednym szeregu obok alimenciarza i oszusta :)))))))))))))))) Ach ta dzisiejsza lewica to na prawdę daremni ludzie. Wymoczki bogatych starych bez pojęcia o życiu i bez jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego

  2. Schizofrenia polityczna u Pani występuje. A tak na dokładkę o świadomości. Pewnie by ta świadomość była inna gdyby w Polsce sądy wreszcie przestały uważać że matka pijaczka jest lepszą opiekunka dla dzieci niż stabilny finansowo i emocjonalnie ojciec dzieci. To pewnie i płacenie alimentów by się poprawiło. Tylko wtedy to często kobiety by musiały płacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ