UDOSTĘPNIJ

Jeśli propozycje norweskiego rządu zostaną przegłosowane, to każde siedmioletnie dziecko wsparte przez rodziców będzie mogło zmienić płeć prawną. Jak uważa minister zdrowia, obecne przepisy są przestarzałe i nie do przyjęcia, ponieważ „nie zmieniły się od prawie 60 lat”. Twierdzi, że to historyczna zmiana.

Dziecko, które ukończy 7 lat będzie mogło zmienić płeć prawną, aczkolwiek oprócz złożenia odpowiedniego wniosku będzie potrzebować wsparcia rodziców, którzy zgodzą się na taki obrót spraw. Taki stan prawny utrzymywać się będzie do ukończenia przez dziecko 16 lat.

Wtedy bowiem, będzie mogło zmienić płeć bez niczyjej zgody. Co ciekawe, do zmiany płci nie będzie konieczna żadna diagnoza medyczna. Wystarczy jedynie oświadczenie woli 16-letniej osoby.

– To jest historyczna propozycja, o zmianie płci nie będzie już decydować służba zdrowia, lecz osoby indywidualne – twierdzi norweski minister zdrowia Bent Hoie.

Rządowe propozycje zakładają, że jeśli osoba zmieni zdanie, będzie mogła wrócić do poprzedniej płci.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOrp.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTerlikowski wysyła posłów do piekła za popieranie in vitro
Następny artykułDziałacze PSL aresztowani za kradzież żywności z pomocy społecznej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również