UDOSTĘPNIJ
Foto: Wikimedia Commons

Uprowadził ją i skatował kijem nabitym gwoździami – sąd przyznał mu racje, cytując Biblię. Jak napisał w orzeczeniu „rozumie przemoc mężczyzny, ofiary zdrady, która go upokorzyła”. Takiego werdyktu ze strony sądu chyba nikt się nie spodziewał. W Lizbonie odbędzie się protest.

2 lata temu pewna zamężna Portugalka prowadząca romans z innym mężczyzną, postanowiła go zakończyć. Jej kochankowi się to jednak nie spodobało i zaczął szantażować ją, że jej mąż wszystkiego się dowie – toteż w końcu zrobił. Mąż rozwiódł się z żoną, lecz obaj mężczyźni byli żądni zemsty – w czerwcu 2015 uprowadzili ją, przetrzymywali i katowali. Były kochanek trzymał ją na ziemi, zaś były mąż okładał ją kijem nabitym gwoździami.

To jednak nie koniec tej dramatycznej historii. Były mąż kobiety w pierwszej instancji otrzymał wyrok na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 1500 euro grzywny. Prokuratura jednak żądała dużo wyższej kary zgłaszając się z tym do sądu apelacyjnego w Porto – on jednak odrzucił prośbę, w uzasadnieniu pisząc, że: W Biblii możemy przeczytać, że niewierna kobieta powinna być ukarana śmiercią. 

Portugalskie organizacje dla kobiet postanowiły działać. Nikt nie mógł uwierzyć w taką argumentację sądu. Ich zdaniem, odwoływanie się do Biblii „narusza podstawowe wartości państwa prawa” a takie orzeczenie portugalskiego sądu to nic innego, niż jawna zgoda na przemoc wobec kobiet. W ciągu jednego dnia zorganizowano internetową petycję, która zebrała dziesiątki tysięcy podpisów w ciągu kilkunastu godzin.

Prezydent umył ręce

O zabranie głosu w tej sprawie został poproszony nawet prezydent Portugalii  – Marcelo Rebelo de Sousa, lecz „umył od tego ręce” mówiąc jedynie, że musi przestrzegać trójpodziału władzy.

Na dzień dzisiejszy przewidziane zostały manifestacje kobiet w Lizbonie i kilku innych miejscowościach kraju. Przeciwnicy orzeczenia sądu uważają, iż odwoływanie się do Biblii „narusza podstawowe wartości państwa prawa”

Źródło: strajk.eu

14 gorących partnerek piłkarzy, o których marzy każdy facet [ZDJĘCIA]

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie uwierzycie, kto powiedział to o Tusku. „Zaskoczył mnie pozytywnie”
Następny artykułKoszmar Dudy. Jeśli PiS to zrobi, będzie po nim
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również