UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Michał K.) - Max Pixel

Kiedy w Europie Zachodniej władze borykać się muszą z wieloma problemami, obecnie związanymi przede wszystkim z terroryzmem, Polska okazuje się coraz bardziej popularnym celem wakacyjnym, ale i miejscem, gdzie warto się przeprowadzić. W tej kwestii bowiem państwo wciąż odnotowuje coraz lepsze statystyki.

Najważniejsze dane, z których można korzystać jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym, to całościowe statystyki z 2016 roku. Łącznie Polskę odwiedziło wtedy 6,1 mln turystów. Dla porównania rok wcześniej było ich 5,7 mln. Wiele osób twierdzi, że wzrost ten zanotowano dzięki spokojnej, względnie ustabilizowanej sytuacji wewnętrznej w kraju, gdzie terroryzm właściwie w ogóle nie jest problemem. Właśnie dlatego Polskę mogą wybierać rodziny z dziećmi, czy osoby starsze. Poza tym bardzo istotną kwestią są atrakcje oraz niezwykła historia, którą może zaoferować kraj.

Według statystyk najwięcej osób odwiedzających Polskę pochodziło z Niemiec. Na drugim miejscu w danych uplasowali się Brytyjczycy. Tuż za nimi byli Ukraińcy, których rzeczywiście jest w kraju coraz więcej. Tysiące osób ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji, czy Danii także decyduje się na spokojne wakacje w polskich górach oraz nad morzem. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także Mazury.

Osoby prowadzące hotele i restauracje, szczególnie w dużych miastach z bogatą historią, bez wątpienia są zadowolone z tego wzrostu w statystykach. Dane mówią także bowiem o większej ilości sprzedanych noclegów, czy posiłków. Wielu ekspertów realnie doszukuje się źródła tego sukcesu w polityce odmiennej od tej prowadzonej przez Niemcy, czy Francję. Szczególnie że to z państw europejskich pochodzi najwięcej odwiedzających Polskę turystów. Jest to jednak oczywiście bardzo kontrowersyjny temat.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również