UDOSTĘPNIJ

Niemieckie władze postanowiły przetłumaczyć konstytucję na język arabski. Ma to pomóc islamskim imigrantom w zapoznaniu się w obowiązującym w Niemczech i Unii Europejskiej prawem.

Przetłumaczono pierwsze 20 artykułów niemieckiej konstytucji, która w 10-tysięcznym nakładzie zostanie przekazana do wszystkich obozów dla imigrantów z Bliskiego Wschodu znajdujących się na terenie Niemiec.

W ocenie niemieckich władz, każdy imigrant chcący osiedlić się w Niemczech, oprócz nauki języka, musi zapoznać się z obowiązującym prawem na terenie Unii Europejskiej i Niemiec. Jak oświadczył w rozmowie z „Bild” wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel ogólne zasady i prawa panujące w jego kraju skupiają się właśnie w pierwszych dwudziestu artykułach niemieckiej konstytucji.

Oprócz tego, niemieckie władzy rozpoczęły organizowanie darmowych lekcji języka niemieckiego oraz zajęć edukacyjnych, dzięki którym islamscy uchodźcy poznają niemiecką kulturę.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPedofil zrobił coming out: Nie jestem potworem
Następny artykułPolak pozwał do sądu Kopacz i Piotrowską
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również