UDOSTĘPNIJ

Aż 11 z 32 krajów europejskich, które zadeklarowały we wrześniu chęć przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu z obozów we Włoszech i Grecji, koniec końców nie przyjęły ani jednego. Wrześniowa umowa jest więc bardzo słabo realizowana i nie zanosi się na poprawę. Chodzi o porozumienie dotyczące 120 000 uchodźców, ponieważ zgodnie z poprzednimi umowami, niektóre wymienione w artykule państwa przyjęły uchodźców. Teraz przestały i najprawdopodobniej, wkrótce dołączą do nich inne kraje. 

120 tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, którzy znaleźli się w obozach dla uchodźców w Grecji i Włoszech miało być – zgodnie z międzynarodowym porozumieniem z września ubiegłego roku – rozlokowanych w 32 krajach europejskich, które wyraziły na to zgodę. Oficjalnie, Grecja i Włochy nie przyjęły żadnego imigranta po wrześniowej umowie, mimo że przebywają oni na terytorium tych państw.

Jak się jednak okazuje, 1/3 krajów, które początkowo wyraziły chęć przyjęcia przybyszy ze Wschodu, koniec końców nie przyjęła ani jednego.

Według danych jakie zebrał Europejski Urząd Wsparcia na rzecz Azylu, uzgodnień zawartych w porozumieniu nie wypełniły takie kraje jak Dania, Austria, Wielka Brytania, Węgry, Norwegia, Włochy, Grecja, Islandia, Słowacja, Liechtenstein i Polska.

Według wrześniowego porozumienia, do naszego kraju miało trafić 6,5 tysiąca imigrantów. Pierwszy transport był zaplanowany na marzec tego roku, jednak wszystko zakończyło się fiaskiem.

Kraje, które z kolei wywiązują się – opornie ale jednak – z uzgodnień jakie zawarto we wrześniu ubiegłego roku to  Francja, która  przyjęła ponad 1,3 tys. osób z obozów z Grecji i Włoszech, Holandia – 500 osób, Portugalia i Finlandia po 470, Hiszpania ok. 200, Belgia – 109, Niemcy – 57, Szwecja 37, Cypr 35, Luksemburg 91, Litwa 67, Czechy 4 i Rumunia 130.

Jak również wynika z informacji polskich władz, aktualnie nie ma żadnych planów ws. nowych relokacji imigrantów znajdujących się w obozach we Włoszech i Grecji do Polski, co oznacza, że najprawdopodobniej w najbliższym czasie żaden do nas nie trafi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: rzeczpospolita

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJaniak został pobity, czyli media podają chyba najgłupszy news wakacji
Następny artykułZabawna wpadka JKM-a. Przyznał, że zna Sashę Grey z partii KORWiN (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również