UDOSTĘPNIJ
prezydenta

Pojawiła się już propozycja dotycząca kandydata na prezydenta Polski w nadchodzących wyborach. Opozycja ma swoje typy, ale nie są nimi czołowi politycy. Kto zatem wystartuje z ich ramienia?

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej i dwukrotny kandydat na Prezydenta RP udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym ujawnia swoje typy dotyczące przyszłego prezydenta Polski. Jego propozycja jest naprawdę zaskakująca.

Czas na kobietę-prezydenta

Według Olechowskiego przyszedł czas na to, aby na czele Polski stanęła kobieta, a nie tak jak to miało miejsce dotychczas – mężczyzna. Były minister najlepiej mówi o Nowoczesnej, której przewodniczą „trzy sopranistki” – Katarzyna Lubnauer, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Joanna Scheuring-Wielgus.

One są przygotowane, nieustępliwe, merytoryczne. Czasem mają wpadki, ale w polityce są jeszcze względnie nowe – ocenia polityk.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite! Nowy lider, totalnie zaskakujący wynik wyborów w Nowoczesnej

Olechowski we wspomnianym wywiadzie mówi nawet o swojej faworytce, którą uważa za najlepszą kandydatkę na prezydenta. Jest nią według niego Kamila Gasiuk-Pihowicz, polska polityk i prawniczka, posłanka na Sejm VIII kadencji.

– Pani Gasiuk-Pihowicz byłaby dobrą wspólną kandydatką opozycji na prezydenta Polski. Czas już na kobietę. Powinna zacząć o tym myśleć – komentuje.

ZOBACZ TAKŻE: Polskę zamurowało. Oto co łączyło Małgorzatę Tusk i Lecha Kaczyńskiego

Pomnik dla Gronkiewicz-Waltz

Olechowski wypowiedział się też na temat najbliższych wyborów samorządowych. Zapytany o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, stwierdził, że jego pozycja jest trudna do zachwiania.

– Nie zaszkodzi mu nawet Hanna Gronkiewicz-Waltz, której po wyjaśnieniu reprywatyzacji powinno się postawić pomnik za modernizację stolicy – zaskakująco stwierdził Olechowski.

ZOBACZ TAKŻE: Lincz nad Tuskiem. Chciał dobrze, a internauci wylali na niego litry pomyj

Warto jednak dodać, że były szef polskiej dyplomacji, krytycznie ocenia to, co aktualnie proponuje opozycja, zwłaszcza PO.

– Opozycja nadal nie ma swojej wizji Polski. (…) Dziś robi wszystko, by PiS zostało u władzy na dłużej – podsumował polityk.

Te MEMY najlepiej podsumowują Ryszarda Petru [ZOBACZ!]

Jakie korzenie ma Magda Gessler? Nie do wiary! Polskie gwiazdy, które mają obce pochodzenie

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również