UDOSTĘPNIJ
źródło: deviantart.net

Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego szuka chętnych do pracy. NATO liczy zwłaszcza na chętnych do pracy Polaków i ma nadzieję, że oferowane wynagrodzenie ich przyciągnie. Chodzi o pracę z armią USA.

Ogłoszenie o pracy w NATO pojawiło się na oficjalnym portalu internetowym Berlina. Jak informuje w nim Organizacja Paktu Północnoatlantyckiego, chodzi o odegranie roli statysty podczas ćwiczeń armii USA. Przez dwa tygodnie zatrudnieni mieliby odgrywać rolę afgańskich sklepikarzy czy hodowców bydła.

W celu symulacji postawionych zostanie 10 wiosek, po 30 domów w każdej. Jak podkreśla NATO dzięki temu „osiągnięty zostanie realistyczny scenariusz ćwiczeniowy dla żołnierzy, a tym samym optymalne przygotowanie do misji zagranicznych”. Dwutygodniowe szkolenie ma bowiem przygotować Amerykanów do misji w Afganistanie.

Wiadomo już, że przez okres symulacji statyści będą mieszkać w wioskach, których domy będą wyposażone w prąd, ogrzewanie i bieżącą wodę. Znane są także oczekiwania stawiane chętnym do pracy. Jak podkreślono w informacji, podstawą jest znajomość języka niemieckiego i angielskiego, a także odporność na stres. Obcokrajowcy muszą na dodatek wylegitymować się pozwoleniem na pobyt i pracę w Niemczech.

NATO z nadzieją patrzy w stronę Polaków i to z ich strony liczy na zaangażowanie. W ogłoszeniu podkreślono bowiem, że bardzo mocnym atutem kandydata jest znajomość języka polskiego. Organizacja oferuje 120 euro za dzień pracy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również