UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Po licznych kontrowersjach związanych z przegłosowywaniem ustaw dotyczących polskiego wymiaru sprawiedliwości, nadszedł czas na sprawdzenie, jak zareagowało na tę burzliwą sytuację społeczeństwo. Według wyników sondażu Wirtualnej Polski na panelu Ariadna partia rządząca nie ma się z czego cieszyć. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Najnowsze badanie opinii publicznej na pewno nie zadowoli lidera obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, a wręcz przeciwnie – może go rozwścieczyć, bowiem jego wyniki w większości są bardzo złe i trzęsą polską sceną polityczną.

Badanie było podzielone na kilka części, z których najbardziej kontrowersyjną stanowiło pytanie o stosunek obywateli do słów Jarosława Kaczyńskiego o „zdradzieckich mordach”. Aż 56% ankietowanych oceniło je negatywnie, w obronie prezesa PiS stanęło jedynie 16%.

Bardzo podobnie wyglądały odpowiedzi na pytanie dotyczące zachowania Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości. Posłankę oceniło negatywnie aż 58% ankietowanych, a jej partyjnego kolegę 55%.

Chociaż większość obywateli wciąż uważa, że PiS ma największe szanse na wygranie nadchodzących wyborów samorządowych (35%), to poparcie względem partii spadło od czerwca 2017 roku aż o 16 pkt. proc.

Najpoważniejsze zmiany zaszły za to w wynikach dotyczących poparcia w wyborach parlamentarnych planowanych na 2019 rok. Według 38% ankietowanych PiS nie ma szans na wygraną, która dawałaby partii drugą kadencję.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również