UDOSTĘPNIJ

Gdy polski samolot linii Enter próbował lądować, nagle boczny podmuch przechylił boeinga na prawą stronę. Maszyna zaczęła się kołysać, a skrzydło niemalże dotknęło ziemi. Wszystko, co stało się później, nagrał pasażer samolotu!

To, co się działo z samolotem, mogło skończyć się tragicznie. Wszystkiemu winny jest przechodzący przez Europę orkan Grzegorz. To jak potężną ma moc, uwiecznione zostało na nagraniu, przy próbie lądowania polskiego samolotu na lotnisku w Salzburgu.

Podczas gdy piloci szykowali się już do lądowania, w ostatniej minucie w bok samolotu uderzył silny podmuch wiatru, który wyprowadził maszynę z równowagi i przechylił ją na prawą stronę. Piloci w ułamek sekundy podjęli decyzję – to lądowanie się nie uda, muszą więc poderwać samolot do góry. Gdy samolot już prawie dotykał prawym skrzydłem ziemi – pilotom udało się go uspokoić i unieść do góry. Gdyby nie to – mogło dojść do tragedii.

Samolot finalnie zmuszony był do lądowania na lotnisku we Frankfurcie – podaje portal salzburg.orf.at.

Utrudnienia w całej Europie

Niemalże w całej Austrii obowiązywało wczoraj ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, a jak podają austriackie media, doszło do setek interwencji straży pożarnej, połamanych drzewach i odwołanych lotów.

Orkan szalał niestety nie tylko tam. Wiele szkód wichura zrobiła również w Niemczach – tam oprócz kilkudziesięciu rannych jest również ofiara śmiertelna. W Polsce natomiast Silny wiatr uszkodził ponad 930 budynków a bez prądu jest nadal więcej niż 100 tysięcy gospodarstw

IMGW wydało również ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku.

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również