UDOSTĘPNIJ

Mimo otwarcia granic macedońskich na imigrantów, część z nich pozostała jeszcze na terenach granicznych tegoż kraju. Z pomocą im wyruszył Czerwony Krzyż, którego celem było wsparcie uchodźców. Organizacja spotkała się jednak z niechęcią imigrantów.

Na zamieszczonym w internecie filmie dokładnie widać, jak policjanci próbują przekazać imigrantom paczki, które przygotował dla nich Czerwony Krzyż. Ci jednak głośno gwiżdżąc i skandując „Not halal!” odmawiają ich przyjęcia, nawet jeśli stoją w deszczu, a wielu z nich nie ma ciepłego odzienia.

Przyczyną takiego zachowania uchodźców jest ich wiara. Krzyż na paczkach jednoznacznie kojarzy się im z chrześcijaństwem, więc nie chcą oni przyjąć żadnej pomocy od „niewiernych”. Stąd też wykrzykiwane „not halal”, które oznacza, że pomoc od Czerwonego Krzyża nie jest dozwolona przez prawo szariatu.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: youtube.com
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOyoutube.com
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPierwszoklasiści będą uczyć się programowania
Następny artykułByły mąż Marty Kaczyńskiej zatrzymany przez CBA
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również