UDOSTĘPNIJ

Leszek Miller po latach opuścił Sejm w związku z porażką jaką odniosło SLD nie przekraczając progu wyborczego w formule koalicyjnej Zjednoczonej Lewicy. Były premier wciąż jednak komentuje w mediach bieżące wydarzenia polityczne. 

Miller w „Tak jest” na antenie TVN24 wypowiadał się na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz pozycji Jarosława Kaczyńskiego. Twierdzi, że naturalne jest, iż lider zwycięskiej partii zostaje premierem. Miller radzi prezesowi PiS, by ten został szefem rządu, ponieważ obecne rozwiązanie źle funkcjonuje i powoduje spory.

– Ta sytuacja, która jest, dowodzi, jak niefunkcjonalne jest to rozwiązanie. Dlatego, że po pierwsze Jarosław Kaczyński wygrał wybory parlamentarne. Po drugie, między nim a jego kolegami jest widoczna intelektualna różnica. Pan prezes Kaczyński po prostu dusi się w gorsecie, który sobie dobrowolnie zresztą założył. Czas, żeby ten gorset zdjąć – mówił.

Miller uważa, że gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, to skorzystałaby na tym polska demokracja, ponieważ obecnie lider PiS nie ponosi odpowiedzialności za działania rządu.

– Wtedy najsilniejszy człowiek w ekipie, która zwyciężyła wybory, ponosi konstytucyjną odpowiedzialność za wszystkie swoje decyzje. Sprawa jest czysta i jasna – przekonywał.

źródło: TVN24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKosowo zostało członkiem UEFA
Następny artykułLider Nocnych Wilków: Białoruś to Rosja
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również