UDOSTĘPNIJ

Dzisiaj światem wstrząsnęła informacja o amerykańskim nalocie na rosyjsko-syryjską bazę (część należąca do Rosjan nie uległa zniszczeniu). To wydarzenie, chociaż militarnie nie przesądzi o niczym, może być prawdziwym kamieniem milowym w polityce międzynarodowej.

Trump otwarcie wystąpił przeciwko Baszszarowi al-Asadowi w związku z atakiem bronią chemiczną, którego ten miał się dopuścić także na ludności cywilnej.

– Lata wcześniejszych prób zmiany zachowania Asada nie odniosły skutku, i to bardzo dramatycznie. W wyniku tego kryzys uchodźczy pogłębia się, a region wciąż się destabilizuje, zagrażając Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom –
powiedział Trump.

– Powstrzymanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu śmiercionośnej broni chemicznej leży w żywotnych interesach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Nie ma żadnych wątpliwości, że Syria użyła zakazanej broni chemicznej, naruszyła swoje zobowiązania związane z konwencją o zakazie broni chemicznej i zignorowała wezwania Rady Bezpieczeństwa ONZ – dodaje.

Do sieci dostały się pierwsze zdjęcia i filmy z wystrzelenia rakiet, a także przedstawiające krajobraz po bombardowaniu Trumpa. Łącznie wystrzelonych zostało 59 rakiet typu Tomahawk.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również