UDOSTĘPNIJ

Irlandczycy zdecydowali, że chcą poprzeć legalizację małżeństw jednopłciowych, które obecnie funkcjonują w 19 państwach świata. W jednym z kościołów doszło już do homoseksualnych oświadczyn, które ściągnęły na siebie uwagę mediów z całego świata. 

Małżeństwa jednopłciowe zostały prawnie uregulowane i tolerowane, w wyniku referendum, w którym wzięło udział ponad 60 procent obywateli. Irlandczycy, mimo iż są znani z dużej religijności, poparli zmiany w prawie.

Irlandzkie media podbijają oświadczyny, które miały miejsce w lokalnym kościele metodystów. 36-letni Trevor Harper oświadczył się swemu partnerowi Davisowi Covin podczas mszy.

Homoseksualna para należy do kościoła metodystów od dwóch lat i aktywnie działa we wspólnocie. Między innymi dlatego panowie postanowili, że zrobią to w świątyni przed innymi wiernymi, od których otrzymali owacje na stojąco. Homoseksualiści są uradowani, że otrzymują wsparcie od lokalnego kościoła.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: metro.co.uk

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowe zasady. W szkole nie będzie kanapek z majonezem lub salami
Następny artykułNowoczesnaPL Petru przedstawiła swoje jedynki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również