UDOSTĘPNIJ
fot. spanishfootballsports.blogspot.com / wikimedia / Adam Jones, Ph.D

Gwiazda piłki nożnej, Leo Messi, został skazany przez sąd w Barcelonie na karę więzienia za unikanie płacenia podatków. Skazany został również jego ojciec.

Jak donosi kataloński dziennik „El Periodico”, Leo Messi i jego ojciec zostali własnie skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności. Oprócz tego gwiazda FC Barcelona ma zapłacić karę w wysokości 2 mln euro, a jego ojciec ma 1,5 mln euro.

Wyrok skazujący na więzienie nie oznacza jednak, że Messi trafi za kratki. Lokalne prawo przewiduje bowiem odstąpienie od umieszczenia w zakładzie karnym skazanego jeśli kara pozbawienia wolności jest niższa niż 24 miesiące.

Problemy Messiego zaczęły się w 2007 roku gdy podpisał umowę m.in. z urugwajskimi firmami, którym użyczył swojego wizerunku. Gwiazda piłki nożnej nie odprowadziła podatków od ponad 4 milionów euro.

Linią obrony Messiego było tłumaczenie, że nie zajmuje się prowadzeniem interesów i zarządzaniem majątkiem. Jak starał się przekonać sąd, podpisywał dokumenty bez uprzedniego zaznajomienia się z nimi i nie miał pojęcia, że łamie prawo.

Messi i jego ojciec mają prawo do odwołania się od wyroku, co prawdopodobnie nastąpi niebawem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: el periodico / bankier

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPiS chce ustanowić rok 2017 rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej
Następny artykułSkandal! Polskie flagi w hollywoodzkim filmie o neonazistach (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również