UDOSTĘPNIJ

Coraz więcej przywódców europejskich państw staje przeciwko polskiemu rządowi. Po Emmanuelu Macronie, czy premierze Słowenii przyszedł czas na Angelę Merkel, która również jest co najmniej rozczarowana postawą Prawa i Sprawiedliwości.

Kanclerz Niemiec postanowiła skomentować coraz bardziej zaogniający się konflikt między Komisją Europejską a polskimi władzami. W tej kwestii staje po stronie unijnych polityków, twierdząc że zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość nie są zgodne z europejskimi normami.

Warunkiem kooperacji w ramach Unii Europejskiej są zasady praworządności – stwierdziła Angela Merkel.

Zadeklarowała, że dla poczynań takich jak te rządu Beaty Szydło nie może być przyzwolenia. Jej zdaniem polskie władze posunęły się już o krok za daleko.

Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – grzmi kanclerz Niemiec.

Słowa te to bezpośrednia reakcja na odpowiedź Komisji Europejskiej do pisma nadesłanego przez polskie władze dotyczącego zarzutów w sprawie zagrożenia praworządności w naszym kraju. Unijni politycy odrzucili w niej wyjaśnienia rządu Beaty Szydło.

źródło: wiadomosci.onet.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również