UDOSTĘPNIJ

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, w jednym z wywiadów podzieliła się swoją opinią na temat małżeństw jednopłciowych. Według niemieckiej polityk małżeństwem można nazwać jedynie związek kobiety i mężczyzny.

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, którzy żyją razem. To moja opinia na ten temat. Nie chcę nikogo dyskryminować. Chcę równości, ale chcę też wyraźnie odróżnić małżeństwa od związków partnerskich – powiedziała Merkel.

Niemiecka kanclerz podkreśliła jednocześnie, że jest zwolenniczką związków partnerskich, które – według niej – eliminują problem dyskryminacji związków jednopłciowych w sferze podatków, spadków itd.

Mimo że w Niemczech od lat funkcjonują już związki partnerskie to wciąż trwa tam dyskusja nt. legalizacji małżeństw homoseksualnych. Słowa Merkel to reakcja na niedawne referendum w Irlandii gdzie głosujący opowiedzieli się za przyznaniem związkom jednopłciowym takiego samego statusu jak małżeństwom heteroseksualnym a po którym w Niemczech na nowo rozgorzała dyskusja na ten temat.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również