UDOSTĘPNIJ

To kolejna rezygnacja w jednej z najpopularniejszych polskich rozgłośni radiowych. Kilka tygodni temu, na skutek nowej polityki władz Polskiego Radia zaczęli odchodzić z niej najpopularniejsi prezenterzy.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” z pracy w Programie Trzecim Polskiego Radia odszedł dziennikarz muzyczny Artur Orzech – z Polskim Radiem związany od 1990 r. Z Programem 3 PR – od 2001 r.

Do jego najpopularniejszych audycji należały m.in. „Orzech i reszta”, „Moje miasto nocą” oraz „Prywatna kolekcja”. Ostatnio prowadził dwa programy: „Trzy kontynenty” w soboty o godz. 16 i „Zaraz wracam” w niedziele o godz. 13.

Jak informuje prezenter, wczoraj wieczorem odczytał maila od szefa Trójki Wiktora Świetlika, że ma zaprzestać obrażania dziennikarzy Trójki.

– Nie wiedziałem, o co chodzi, i mnie to przeraziło – opowiada „Gazecie Wyborczej” Orzech – bo nie wypowiadałem się publicznie w tej sprawie – zaznacza

Wszystko wyjaśniło się we wtorek. Dyrektor Świetlik poinformował Orzecha, że chodziło o prywatną korespondencję z jednym z dziennikarzy Programu 3. – Powiedziałem dyrektorowi, że to była moja prywatna korespondencja na moim prywatnym mailu i dyrekcja Programu 3 nie powinna się nią interesować – relacjonuje Orzech.

„Tylko słuchaczy żal”

„GW” zapytała dziennikarza o powody jego odejścia – Atmosfera przy Myśliwieckiej jest tak trudna i ciężka, że musiałem odejść. Tylko słuchaczy mi żal. Bo wiem, że są i nas słuchają. – odpowiedział.

Jako drugi powód Orzech wskazuje, że przy konstruowaniu jesiennej ramówki jego programy zostały przeniesione na gorsze godziny.

Zapytany o to trudno było mu rozstać się z Polskim Radiem, odpowiada – To trudna decyzja, jestem dojrzałym mężczyzną, umiem podejmować trudne decyzje. W życiu trzeba mieć kręgosłup.

Kilka dni temu z Trójki odeszli również Artur Andrus, Robert Kantereit, Wojciech Zimiński oraz Michał Gąsiorowski. Łącznie sumie od początku 2016 r. z pracy w Polskim radiu zrezygnowało około 30 osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ale Meksyk! Najlepsze memy po meczu reprezentacji

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również