UDOSTĘPNIJ

Słynna sieć McDonald’s po raz pierwszy od 45 lat zamyka więcej restauracji niż otwiera. Liczba lokali zmniejszy się o 59.

Informacja o redukcji liczby restauracji pojawiła się w oficjalnym oświadczeniu koncernu. Likwidacja lokali ma być efektem planu restrukturyzacyjno-oszczędnościowego. Ten z kolei wynika z kryzysu wizerunkowego i spadających przychodów koncernu.

 

Restauracje McDonald’s rozsiane są po całym świecie. W samych Stanach jest ich 14,4 tysiąca i generują 32 proc. ogólnych przychodów koncernu. Mimo, że wciąż w Stanach można spotkać kilka McDonald’sów na jednej ulicy, to firma przechodzi kryzys wizerunkowy a sprzedaż na terenie USA zmalała w II kwartale 2015 roku o 2 procent. Na całym świecie zyski koncernu zmalazły o 10 proc. w I kwartale (do 12,5 mld dolarów) a zysk netto spadło o 22 proc. (do 2 mld dolarów).

Amerykanie coraz częściej sięgają po zdrową żywność, nieustannie lansowana jest konieczność zmiany preferencji kulinarnych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W związku z tym typowe fast foody wypierają restauracje fast casual, które proponują mniej przetworzone jedzenie za podobną cenę.

źródło: Onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDżihadysta z Polski dokonał ataku terrorystycznego. 11 osób nie żyje
Następny artykułZ koszyka Jarosława Gowina
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również