UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/maxtv / flickr

Dziennikarz i były korespondent polskich telewizji w USA, Mariusz Max Kolonko, wystosował do właściciela stacji TVN list otwarty, w którym proponuje mu współpracę. Decyzja ta niespodobała się dużej części jego fanów.

Mariusz Max Kolonko, znany dzisiaj głównie z działalności w sieci tj. w mediach społecznościowych i na portalu YouTube gdzie prowadzi swój kanał „Max TV News”, zaproponował zagranicznemu właścicielowi TVN współpracę. To może zaskakiwać, ponieważ dziennikarz bardzo często w ostry sposób krytykuje stację.

 – UWAGA – list otwarty MaxTV do Prezesa TVN Jima Samples z propozycją zapoczątkowania wspólnego “procesu przywracania uczciwości i różnorodności poglądów w dziennikarstwie publicystycznym w polskich mediach mainstreamu – oświadczył na jednym z portali społecznościowych Kolonko.

Jak czytamy w liście opublikowanym przez Kolonko, miał się zdecydować na taki ruch w reakcji na ankietę jaka przeprowadził wśród widzów swojego internetowego medium.

 – W związku z poparciem widzów Max TV chciałbym zasygnalizować Panu możliwość współpracy Max TV z telewizją TVN w realizacji programu „Mówię jak jest” oraz przyszłej telewizji internetowej Max TV. Jestem przekonany, że będzie to początkiem procesu przywracania uczciwości i różnorodności poglądów w dziennikarstwie publicystycznym w polskich mediach mainstreamu, stanowiąc jednocześnie interesującą alternatywę programową dla widzów TVN – czytamy w liście.

15129533_1228020830622680_5895708316542305986_o

Co jednak ciekawe, mimo że Kolonko zapewnia w swoim liście, że robi to głównie za namową iz poparciem swoich widzów to ogromna ich część pod jego postem na portalu społecznościowym gdzie to ogłosił – delikatnie mówiąc – nie popiera takiego pomysłu.

max

Zdarzają się oczywiście głosy broniące decyzji Mariusza Maxa Kolonki.

max2

W kontekście propozycji Mariusza Maxa kolonki dla TVN warto wspomnieć, że w przeszłości pracował zarówno dla TVP, jak i właśnie TVN (dla programu Dzień Dobry TVN). Ponadto pisał dla takich mediów jak Newsweek, Angora, Rzeczpospolita czy Super Express.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również