UDOSTĘPNIJ
źródło: twitter.com/RepublikaTV, wikimedia.org/Jerzy Tomaszewski

Nauczanie Francuzów jedzenia widelcem, serdeczne stosunki z San Escobar, a teraz problem z polską historią. Politycy z partii rządzącej zaliczają kolejne wpadki, które to mniej, to bardziej uderzają w ich wizerunek. Tym razem zaskoczył wyborców Antoni Macierewicz. Minister Obrony Narodowej poplątał powstania.

Tego się zgromadzeni na uroczystości upamiętniającej powstanie styczniowe nie spodziewali. Ekspert od spraw wojskowości w rządzie PiS, Antoni Macierewicz zaskoczył wszystkich swoją wpadką dotyczącą datowania powstań. Szef MON najwyraźniej zapomniał na jakiej jest uroczystości, bo mówił o… powstaniu warszawskim.

Macierewicz wpadkę zaliczył w momencie, kiedy zaczął mówić o tym, jak wielkie wrażenie na Piłsudskim i Dmowskim wywołało powstanie warszawskie. Dla jednego i drugiego to zryw przeciw hitlerowskim Niemcom miał być motorem napędowym do odbudowy niepodległej Polski.

 – To Józef Piłsudski, dla którego powstanie warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego. To Roman Dmowski, dla którego dziedzictwo powstania warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu Narodu Polskiegomówił minister.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również