UDOSTĘPNIJ

Władze Macedonii mają spory problem z zalewającymi ich kraj imigrantami. Dziennie przez państwo przetacza się kilka tysięcy ludzi. Receptę na problem imigracji upatrują w budowie muru granicznego.

W związku z tym, że Macedonia jest dla imigrantów krajem tranzytowym, dziennie przez całe państwo przewijają się masy uchodźców. Jest to nie lada problem dla tak małego kraju. Jednak władze mają już pomysł na rozwiązanie go. Chcą zastosować te środki, które już sprawdzono na Węgrzech.

O pomyśle budowy muru mówił Nikola Poposki, minister spraw zagranicznych Macedonii, w jednym z wywiadów. Orzekł, że takie rozwiązanie ma pomóc w uszczelnianiu granicy Unii Europejskiej i rejestrowaniu napływających do kraju uchodźców. Budowla miałaby stanąć najprawdopodobniej na granicy z Grecją.

Szef macedońskiego MSZ stwierdził, że może nie skończyć się tylko na samym murze. Niewykluczone jest też obstawienie granic wojskiem: „Jeśli mamy brać poważnie to, o co prosi nas Europa, będzie to potrzebne i nam. Albo żołnierze, albo mur, albo jedno i drugie„.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOtvp.info
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułProf. Monika Płatek będzie kandydatką Zjednoczonej Lewicy do Senatu
Następny artykułPremier Słowacji o Nord Stream II. „Robią z nas idiotów”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również