UDOSTĘPNIJ

Czy to przełom? Najprawdopodobniej. Jak podaje BBC, 18-latka z Francji została wyleczona z wirusa HIV, co jest przełomem w medycynie.

Sensacyjne wieści zostały podane podczas Międzynarodowego Stowarzyszenia AIDS, które obraduje w Vancouver. To wspaniała i dająca nadzieję wiadomość dla setek tysięcy zarażonych.

Kobieta od 12 lat nie przejmuje żadnych leków i nie ma żadnych oznak infekcji. Wirusem zaraziła się za młodu. Nie można mówić o całkowitym wyleczeniu, aczkolwiek dziewczyna dla naukowców będzie niesamowicie ważna.

– Postaramy się zrozumieć ten fenomen i sprawić, żeby to nie był przypadek jednostkowy. Jesteśmy tym wszystkim bardzo podekscytowani – mówił jeden z naukowców CNN z Instytutu Pasteura.

Czym jest Instytut? To francuska, prywatna instytucja naukowo-badawcza non-profit, która została utworzona w Paryżu w 1888 roku z inicjatywy Akademii Nauk. Zajmuje się głównie mikrobiologią, immunologią, zwalczaniem chorób zakaźnych oraz produkcją szczepionek i surowic.

Od HIV należy odróżnić końcowe stadium zakażenia wirusem zespołu nabytego braku odporności, czyli AIDS. W ostatnich latach znów było o nim głośno w związku z plagą w Europie Wschodniej.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRadni przegłosowali likwidację Straży Miejskiej w Nowym Targu
Następny artykułOd dziś jestem drzewem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również