UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Litewskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o przekazaniu Ukrainie „elementów broni”. Jak oświadczył litewski minister obrony, Juozas Oleksas, oświadczył, że jest to dotrzymanie wcześniej złożonej obietnicy.

Litwa uznała – jak oświadczają jej władze – że ma w obowiązku wspierać państwo, które walczy o demokratyczne, europejskie wartości i swoją niezależność. Według wcześniejszych zapowiedzi przekazane „elementy broni” miały mieć wartość 43 tys. euro. Na razie litewskie władze nie sprecyzowały co się kryje za sformułowaniem „elementy broni” jednak w internecie pojawiają się pierwsze doniesienia na ten temat.

„Elementy broni”, które mają trafić do 30. Brygady Zmechanizowanej z Nowogrodu Wołyńskiego” to m.in. dwa opancerzone traktory. Dar od litewskich władz wzbudził niemałą wesołość na ukraińskich forach gdzie komentujący nie zostawiają suchej nitki na litewskiej pomocy militarnej.

Ukraińscy internauci sarkastycznie oczekują teraz „opancerzonych koni”, które Litwa miałaby przekazać Ukrainie w drugiej turze pomocy.

źródło: rp.pl/kresy24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMożliwy rozejm na Ukrainie
Następny artykułSony zrywa z Kukizem przez jego działalność! „Chcą mnie zrujnować finansowo”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również