UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/wSensie.tv

Piotr Liroy-Marzec jest obecnie posłem niezrzeszonym. Do sejmu dostał się z listy Kukiz’15. W wyniku podejrzeń o kontakty z ludźmi tzw. dzikiej reprywatyzacji został wykluczony z klubu poselskiego. Teraz Liroy chce bronić swojego imienia.

Poseł złożył do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu jednemu z posłów ruchu Kukiz’15. Konkretnie chodzi o posła Jarosława Porwicha, wiceprzewodniczącego klubu poselskiego Kukiza.

Wniosek o odebranie immunitetu wiąże się z prywatnym oskarżeniem Liroya przeciwko Porwichowi o pomówienie. Poseł Marzec oskarża wiceszefa klubu Kukiz’15 o rozpowszechnianie o nim fałszywych informacji. Porwich zarzucił byłemu muzykowi współpracę z tzw. czyścicielami kamienic. Są to osoby odpowiedzialne za wysiedlanie mieszkańców reprywatyzowanych kamienic.

– Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji doprowadziło w konsekwencji do utraty zaufania niezbędnego do wykonywania obowiązków posła, ale w szczególności naraziło na szwank reputację oskarżyciela prywatnego w życiu społecznym, zawodowym i osobistym – pisze we wniosku do marszałka Sejmu adwokat Liroya-Marca.

Posłowie ruchu Kukiz’15 z Porwichem na czele przedstawili w czerwcu oświadczenie, w którym zarzucali Marcowi współpracę z osobami zamieszanymi w opróżnianie reprywatyzowanych kamienic. Mają nimi być dwaj współpracownicy posła: dyrektor jego biura poselskiego Maciej Maciejowski, były radny PiS i Paweł Dulski, były szef PO na Mokotowie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również