UDOSTĘPNIJ

Paweł Kukiz również wypowiedział się w gorącym temacie uchodźców. Muzyk stwierdził, że początkowo był przeciwnikiem sprowadzania do Polski imigrantów, aczkolwiek zmienił zdanie widząc materiały przedstawiane w mediach.

Kukiz odniósł się między innymi do apelu papieża Franciszka, który zaproponował, by każda parafia przyjęła chociażby jedną rodzinę uchodźców. Watykan rozpoczął kampanię deklarując, że przyjmie dwie rodziny do dwóch parafii.

– W związku ze zbliżaniem się Jubileuszu Miłosierdzia kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców – mówił papież.

– Bardzo dobry apel i rzeczywiście Kościół powinien brać udział przy tej całej akcji zaopiekowania się ludźmi. Ja pani powiem szczerze, że ja na początku byłem bardzo zadeklarowanym wrogiem sprowadzania uchodźców, natomiast zdjęcia, które widziałem, te zwłoki dzieci wyjęte, niesione przez żołnierzy to jest wstrząsające i rzeczywiście, jeżeli policzy się te dwa tysiące ludzi, mamy w Polsce chyba około 10 tys. parafii, to jest też ogromne zadanie Kościoła, to jest działalność nie tylko misyjna, ale działalność charytatywna, czynienie dobra – skomentował Paweł Kukiz.

Kukiz jest zwolennikiem przyjmowania uchodźców, ale „w ograniczonym zakresie”. Muzyk obawia się bowiem, że liczba imigrantów będzie rosnąć oraz tego, że ich „grupowanie się” może być niebezpieczne.

– Z jedną rzeczą trzeba uważać, jest kilka zagrożeń, po pierwsze żeby do tych dwóch tysięcy nie dopisano wkrótce dwóch zer. Druga sprawa, by te ośrodki, by nie tworzono ośrodków dla uchodźców, w których znajdą się oni jakiejś wielkiej masie – mówił muzyk dodając, że warto „monitorować osoby” w czym mogłyby pomóc „nawet amerykańskie służby”.

– Rzecz, która mnie osobiście irytuje to jest to, że w ogóle nie rozmawiamy na przykład o Polakach w Donbasie, o Polakach w Kazachstanie, o Polakach na Ukrainie – podsumował Kukiz.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: radio ZET, kresy.pl

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJuż znamy wyniki! Fatalna frekwencja w referendum
Następny artykułRyfiński: Bydło z Azji won do siebie!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również