UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Rząd Beaty Szydło ma ogromny tłum krytyków. Wielu z nich wypowiada się o ekipie premier mniej, a inni bardziej krytycznie. Jednak to, co o samej Beacie Szydło powiedział ksiądz Wojciech Lemański, z pewnością zostanie zapamiętane, jako jedna z najostrzejszych opinii.

Księdza do furii doprowadziły wypowiedzi, których Szydło udzieliła podczas wywiadu dla Gazety Polskiej. Premier w swoich słowach nie zostawiała suchej nitki na opozycji. Bardzo nieprzychylnie wypowiadała się o ujawnionych przez TVP Info taśmach oraz o masowych protestach, które jej zdaniem wcale nie były spontaniczne. Zapowiadała też, że PiS „będzie odbudowywać media publiczne i chce ucywilizować sytuację na rynku medialnym w Polsce”.

– Skandalem były wszystkie rozmowy i kolacyjki polityków Platformy Obywatelskiej. Dobrze się stało, że społeczeństwo miało okazje poznać, jak działało państwo pod rządami PO-PSL. Tam jest obraz prawdziwy, nieukrywany. Panowie w swobodnej rozmowie pokazali, w jaki sposób traktowali Polskę i Polaków (…) To była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, mająca na celu uderzyć w Polski rząd – mówiła Szydło.

Słowa premier rozjuszyły księdza Lemańskiego. Duchowny zasygnalizował to w bardzo krytycznym poście na Facebooku. W tym nie brakowało ostrych słów pod adresem najważniejszych polityków PiS. Najbardziej szokujące słowa odnosiły się jednak do premier: „powiem o tej nieporadnej, zakompleksionej i mało atrakcyjnej kobiecie, słowami byłego marszałka Dorna – ona łże jak bura suka”.

Słowa wywołały ogromny szok wśród internautów. Jedni przekonywali, że ksiądz nie powinien uderzać aż tak ostro, a inni wskazywali, że „wreszcie ktoś powiedział prawdę”. Duchowny, jak sam napisał, „po namowach ojca Kramera zdecydował się usunąć ostre słowa”. Pod postem dodał jeszcze fragment o tym, że przeprasza za swój cięty język – „Jeśli pani premier poczuła się dotknięta którymkolwiek sformułowaniem mojego komentarza do słów wypowiedzianych przez nią o protestujących w obronie niezależności sądów – to szczerze przepraszam”.

źródło: facebook.com

źródło: rp.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również