UDOSTĘPNIJ

Jak podaje portal niezależna.pl, znajoma tłumaczki pracującej przez pewien czas dla Kancelarii Prezydenta, musiała w czasie oficjalnych spotkań zdejmować z szyi krzyżyk.

To dość zaskakująca informacja, bowiem do tej pory podobne zakazy prowadzano głównie w krajach Zachodu. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” wielu Polaków na emigracji czuje się dyskryminowana i poddawana presji nie mogąc ujawniać swojej wiary.

Część katolików jest oburzona. Inni podkreślają, że zdejmowanie symboli religijnych podczas oficjalnych uroczystości jest elementem rozdziału państwa od Kościoła.

– Coś takiego zdarzyło się znajomej tłumaczce, która pracowała dla Kancelarii Prezydenta. Powiedziano jej, że podczas oficjalnych spotkań musi zdjąć „tę biżuterię”. Odmówiła. Nie podziękowali jej za współpracę, ale było nieprzyjemnie – mówi znajoma tłumaczki.

Wielu katolików jest też niepocieszonych faktem, że podczas oficjalnych życzeń świątecznych, para prezydencka nie odwołała się do obchodzenia najważniejszego święta chrześcijańskiego.

Czy zakaz noszenia symboli religijnych podczas oficjalnych uroczystości jest uzasadniony? Zapraszamy do dyskusji.’

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWielkanoc na polskich drogach: 150 wypadków i ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierowców
Następny artykułJezus miał żonę. Są dowody na ich współżycie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również