UDOSTĘPNIJ

Mężczyźni w wieku od 47 do 49 lat próbowali zniszczyć muzułmańskie osiedle przy użyciu broni masowego rażenia. Członkowie grupy „Krzyżowcy” przygotowywali zamachy bombowe. Zostali zatrzymani przez policję w Kansas. 

Amerykańscy członkowie grupy „Krzyżowcy” z Kansas postanowili przeprowadzić na muzułmańskim osiedlu serię zamachów przy użyciu broni masowego rażenia. Za cel obrali sobie skupisko muzułmanów w miejscowości Garden City na zachodzie Kansas. Mieszka tam wielu imigrantów z Somalii, którzy gromadzą się wokół meczetu.

FBI otrzymało informacje o planowanym zamachu dzięki informatorowi, który uczestniczył w spotkaniach grupy „Krzyżowcy”. Mężczyźni planowali rozstawić 4 samochody wypełnione potężnymi ładunkami wybuchowymi i wysadzić je w środku muzułmańskiego osiedla. Następnie mieli sami wkroczyć do akcji i zacząć strzelać do pozostałych ludzi.

Według „Krzyżowców”, masakra dokonana na muzułmanach miała spowodować, że „ludzie się ockną”. Takie informacje można przeczytać w ich manifeście znalezionym w siedzibie grupy. Mężczyznom grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

kansas1 kansas2

 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWikiLeaks ujawnia: Otoczenie Clinton szydzi i obraża katolików
Następny artykułTo nie żart. Powstanie pierwsze kosmiczne państwo (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również