UDOSTĘPNIJ

W ramach promocji filmu „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” nad Moskwą miało zapłonąć Oko Saurona. Okazuje się, że Rosjanie nie będą mogli zobaczyć efektu, bowiem planom sprzeciwiła się rosyjska Cerkiew. 

Oko Saurona miało zostać przygotowane przez rosyjską grupę artystyczną i zapłonąć nad jednym z moskiewskim drapaczy chmur, tuż przed premierą filmu „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”. Produkcja pojawi się w rosyjskich kinach w tym tygodniu. Oko Saurona zabłysnąć miało już w czwartek, aczkolwiek projekt został zablokowany przez rosyjski Kościół ortodoksyjny.

– To jest demoniczny symbol. Tworzenie symbolu zła nad miastem, który staje się praktycznie najwyższym obiektem w mieście… czy jest to dobre, czy złe? Obawiam się, że jednak złe. Potem nie dziwcie się, że coś nie tak dzieje się w mieście.-

Artyści z grupy Svechenie podkreślają w swoim oświadczeniu, że Oko Saurona miało być hołdem fanów dla premiery filmu i nie miało żadnego podtekstu religijego lub politycznego. Nie była to oficjalna akcja studia Warner Bros.

źródło: hatak.pl

10 KOMENTARZY

  1. Taki jesteś za-wolnościowiec Panie kolego, ale jak potem diabeł dobiera się do takich "wolnych" osób – a opętań jest coraz więcej w świecie, to już piszczycie już innym głosem.

  2. Haha. Jezeli wierzy Pan w opętania to bardzo mi przykro ale nie mamy o czym debatować. Nie jestem typem czlowieka który zwykłym chorobom psychicznym przypisuje znaczenie metafizyczne. Jesteśmy w XXI wieku a nie w XII czy XV

  3. Paweł Wejda Proponuję spiąć pośladki i zejść z internetowego krzesła i spróbować "wkręcić" się na jedną z sesji egzorcyzmu. Jest to praktycznie niemożliwe ale wykonalne. Zmieni Pan zdanie. Potem dopiero może sobie pan wyrobić opinię i wyrażać ją w internecie.

  4. Hmm zamiast sesji egzorcystycznych proponuje "opętane" osobniki zamknac w wyznaczonych do tego miejscach i zastosować leczenie farmakologiczne. Gwarantuje efekt bedzie piorunujacy.

  5. Hmm zamiast sesji egzorcystycznych proponuje "opętane" osobniki zamknac w wyznaczonych do tego miejscach i zastosować leczenie farmakologiczne. Gwarantuje efekt bedzie piorunujacy.

  6. Paweł Wejda A kto powiedział, że w pierwszej kolejności się ich nie leczy? Zapoznaj się z standardowymi procedurami według których osoby klasyfikowane są do egzorcyzmu. Niestety dzięki popkulturze wszyscy mają dziwne wyobrażenia na temat egzorcyzmów. Tak naprawdę w większości są nudne ale i kwiatki się zdarzają. I tak; są mocniejsze niż w jakimkolwiek filmie. Ale wracając do tematu. Gdy ktoś przejawia objawy "opętania" w pierwszej kolejności wysyłany jest do lekarzy specjalistów którzy starają się zdiagnozować chorobę psychiczną. Gdy wszystko zostanie wykluczone osoba ta poddawana jest kolejnym obserwacją przez "specjalnie szkolonych/tresowanych" księży, którzy dopiero ustalają czy osoba wymaga odprawienia egzorcyzmu/ów.

    Także przykro mi. To nie jest tak śmiesznie organizowane jak odstawiają to w telewizji.

  7. To ze cos nie zostalo udowodnione naukowo nie oznacza odrazu ze ma podłoże mistyczne. Przykro mi Jakubie ale nie przekonasz mnie nie uwierze w diably demony sukkuby czy ifyryty opetujace biednych "za – wolnościowców" jak to ujął wczesniej twoj imiennik.

  8. Nie próbuję cię przekonać tylko zachęcić do poszukania informacji. Przekonać mogą cię twoje oczy. Co do wypowiedzi tamtej osoby i wielu innych. Nie komentuje, nie rozwijam. Ale o egzorcyzmach i opętaniach jako zjawisku polecam poczytać i popytać. Tylko nie super znawców księży z małych parafii i innych energoterapeutów ale np. osób które prowadzą badania w dziedzinie demonologii. Ich prace są bardzo ciekawe a w szczególności filmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ