UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Janusz Korwin-Mikke w programie Marcina Roli stwierdził – w kontekście zagrożeń dla Europy – że to w rzeczywistości nie Islam sam w sobie jest zagrożeniem dla państw europejskich ale ateizm.

Marcin Rola zapytał Korwin-Mikkego czy uważa, że Islam zagraża dzisiaj Europie.

– Zagraża? Może uratuje Europę? Islam jest o 800 lat młodszy od Chrześcijaństwa i proszę sobie wyobrazić, że mamy rok 1200 gdzie morduje się katarów, albigensów, gdzie mordują się protestanci z katolikami. W takim okresie w tej chwili są muzułmanie oni naprawdę wierzą w Boga i dlatego wygrają – zaczął Korwin.

– Wygrają bo to co nam zagraża to ateizm. Ludzie jak przestali wierzyć w Boga, przestali być ofiarni, przestali wierzyć że warto ofiarować swoje życie w obronie kobiety czy dziecka. A tak katolik czy muzułmanin w to wierzy, że po śmierci będzie nagroda – tłumaczył dalej.

– Ateista ulega przesądom dwudziestowiecznym, że Boga nie ma, w wyniku czego on się nie poświęci dla kogoś innego a muzułmanin się poświęci – zakończył.

Według Janusza Korwin-Mikkego społeczeństwo, którego członkowie wierzą w Boga i gotowi są się poświęcić wygra z takim gdzie takiej wiary i – jak twierdzi Korwin – tego poświęcenia nie ma. Dlatego według niego muzułmanie mają przewagę nad Europejczykami.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również