UDOSTĘPNIJ

Korea Północna znowu zadziwia. Tym razem władze postanowiły ustanowić własną strefę czasową, co skutkuje w cofnięciu zegarów mieszkańców o 30 minut. 

Do zmiany czasu ma dojść w sobotę 15 sierpnia, w 70. rocznicę wyzwolenia kraju spod okupacji japońskiej. Oficjalna agencja prasowa państwa podała, że „czas Pjongjang” usunie regulacje związane z czasami japońskiego okresu kolonialnego.

Korea (jeszcze zjednoczona) była pod okupacją Japonii w latach 1910-1945. To właśnie wtedy ustanowiono jednakowy czas dla obu państw, który funkcjonował do tej pory.

Decyzję już potwierdził północnokoreański parlament, dlatego już niebawem dojdzie do zmian, które mogą mieć wpływ na sferę przemysłową wspólnie prowadzoną przez Koreę Północną i Południową w przygranicznym mieście Kaesong. Ponadto, władze Południa są przepełnione obawami, że zmiana czasu skomplikuje wzajemne relacje i utrudni unifikację norm oraz usuwanie różnic pomiędzy państwami.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGawkowski: Jestem katolikiem, lewicowcem i zagłosuję za in vitro
Następny artykułMichalkiewicz o ISIS: Krosta wywołuje stany zapalne
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również