UDOSTĘPNIJ
fot. radiostar.net

Między Rosją a Komisją Europejską zostało zawarte porozumienie na mocy którego kraje Unii Europejskiej będą indywidualnie ustalały warunki zniesienia zakazów handlowych, w tym embarga na wieprzowinę.

Decyzja ta wywołała zdziwienie polskich władz weterynaryjnych. Jej przedstawiciele przypominają, że to właśnie Komisja Europejska apelowała do niedawna o solidarność i nieutrudnianie negocjacji z Rosją indywidualnymi umowami. Według władz weterynaryjnych taki zabieg Komisji Europejskiej całkowicie wykluczy Polskę z rynku wieprzowiny.

Ma się tak stać między innymi dlatego bo Francja, Holandia, Dania i Włochy najprawdopodobniej zgodzą się na rosyjskie wymogi by przedsiębiorstwa, które otrzymają zezwolenie na eksport wieprzowiny do Rosji, nie kupowały jej w Polsce.

W konsekwencji doprowadzi to do wykluczenia Polski także z rynku unijnego.

Rosja nałożyła embargo na polską wieprzowinę z uwagi na afrykański pomór świń, który według rosyjskich władz panuje na terenie całej Polski.

źródło: rmf24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFelieton Mazurka (16): O ogórkach, rurkowcach i hazardzie
Następny artykułTrybunał w Hadze zajmie się „izraelskimi zbrodniami wojennymi”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również