UDOSTĘPNIJ
fot. youtube/msw

Przed godziną 15.00 rozpoczęła się specjalna konferencja prasowa ministerstwa spraw wewnętrznych, na której minister Mariusz Błaszczak odniósł się do wczorajszego wypadku z udziałem premier Szydło.

Na początku konferencji minister spraw wewnętrznych zapewnił, że jest w ciągłym kontakcie z szefową rządu, która w rozmowie z Błaszczakiem miała podziękować za wszystkie słowa wsparcia oraz wyrazić nadzieję na szybki powrót do pełnienia swoich obowiązków.

 – Kolumna poruszała się stosowną prędkością, około 50 km na godzinę, sprawcą wypadku był młody kierowca; przyznał się do winy – poinformował potem minister.

Minister Błaszczak bardzo ostro wypowiedział się nt. reakcji części społeczeństwa tj. głównie internautów i opozycyjnych dziennikarz oraz polityków, którzy zdaniem ministra wypisywali w sieci karygodne komentarze.

Minister spraw wewnętrznych bardzo ostro skrytykował także wypowiedzi różnych ekspertów, którzy obarczają odpowiedzialnością za wypadek funkcjonariuszy BOR dbających o bezpieczeństwo premier Szydło.

Najbardziej oberwało się generałowi Janickiemu, który komentował dzisiaj wydarzenia z Oświęcimia. Minister Błaszczak przypomniał, że gen. Janicki był szefem BOR w czasie gdy doszło do katastrofy smoleńskiej.

 – Zmiany w BOR będą. Chodzi o posprzątanie po generale Janickim – wypalił Błaszczak.

 

 

Konferencja MSWiA

Opublikowany przez Polityka na 11 lutego 2017

 

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również