UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/World Athletics Channel

Po brązowym medalu naszego kolarza szosowego, Rafała Majki i naszych wioślarek, które zdobyły złoto i srebro, przyszedł czas na dyskoboli. W dzisiejszej rywalizacji kolejny medal dla Polski zdobył Piotr Małachowski.

Piotr Małachowski w rzucie dyskiem był faworytem w walce o złoty krążek na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Polak bardzo dobrze sobie radził aż do ostatniego rzutu. W większości kolejek rzucał dalej niż jego rywale. Prowadził po pierwszej serii, w drugiej jako jedyny zaliczył wszystkie rzuty z wynikami przekraczającymi 67 metrów.

Wszystko szło zgodnie z planem aż do ostatniego rzutu w rundzie finałowej gdzie lepszym okazał się depczący po piętach Polaka Christopher Harting z Niemiec. Małachowski ostatecznie zakończył zawody ze srebrnym medalem.

Aktualnie mamy już 5 medali – brązowy Rafała Majki w kolarstwie, srebrny Piotra Małachowskiego oraz brązowy medal Moniki Ciaciuch, Agnieszki Kobus, Marii Springwald, i Joanny Leszczyńska po wyjątkowo zażartej rywalizacji podwójnych czwórek w wioślarstwie oraz złoty medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj, które zdobyły złoto w wioślarskich dwójkach.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również