UDOSTĘPNIJ

Były mąż Marty Kaczyńskiej, adwokat Marcin Dubieniecki, który w sierpniu został zatrzymany w sprawie wyłudzenia 13 milionów złotych ma kolejne kłopoty. Tym razem jego koledzy po fachu zdecydowali o zawieszeniu go w czynnościach zawodowych.

Dubieniecki został zatrzymany w sierpniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie prania brudnych pieniędzy, uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia w sumie 13 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z kolei Okręgowa Rada Adwokacka w Gdańsku postanowiła w środę zawiesić Dubienieckiego w czynnościach zawodowych.

Przewodniczący rady wyjaśnił, że decyzja o zawieszeniu Dubienieckiego w czynnościach zawodowych została podyktowana obowiązkiem zaznaczenia swojego stanowiska w sprawie prawników, którym zostały postawione zarzuty za ciężkie przestępstwa.

Jeśli prokuratura udowodni w sądzie słuszność zarzutów jakie postawiła Dubienieckiemu to grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: dziennik.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMimo afery w NIK Bury z PSL będzie „jedynką” na Podkarpaciu
Następny artykułWarszawiacy o przyjęciu do Polski uchodźców (sonda video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również