UDOSTĘPNIJ
fot. kadr z programu "Tomasz Lis Na Żywo" w TVP

Dziennikarz TVP Tomasz Lis nie ma dobrej passy. Po fatalnej wpadce polegającej na tym, iż cytował w programie tweet z fałszywego konta Kingi Dudy, w sieci pojawiło się zestawienie jego wypowiedzi, z których wynika, że… sam nazywa siebie głupcem.

Użytkownik serwisu Wykop 0001 zauważył, że 26 lutego 2015 r. Tomasz Lis napisał na NaTemat.pl:

„Jeszcze nigdy w politycznej historii tak wielkiego zainteresowania nie budziły wybory, których wyniki wszyscy znają. Wybory prezydenckie w roku 2015 wygrał Bronisław Komorowski.

Nie byłoby w tej opinii nic dziwnego, gdyby nie kolejne wypowiedzi z portalu Lisa. Następna pochodzi z 1 maja 2015 r.

„Być może już teraz mamy na talerzu najważniejsze przesłanie tegorocznych wyborów prezydenckich, które wygra prezydent Bronisław Komorowski.”

Poprzednie wypowiedzi Lisa w zestawieniu z ostatnią, z 18 maja 2015 r. stawiają dziennikarza w co najmniej dziwnym świetle. Po raz kolejny na NaTemat czytamy:

Prezydent tę debatę wygrał i to absolutnie zdecydowanie. Ale największym błędem byłoby wyciąganie z tego wniosku, że wygrał już także wybory. Nie. Wybory są za tydzień. Triumfalizm jest zawsze nonsensowny. Tym bardziej, gdy maraton trwa. Tylko głupiec określa wynik na półmetku.

źródło: Wykop
fot. TVP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTak Tomasz Lis i Karolak kłamali o wpisie córki Dudy (video)
Następny artykułLewica się odrodzi? Idzie nowa formacja – partia Razem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również